Wpływ reklamy outdoorowej na sprzedaż

W skali globalnej* z każdego 1 $ zainwestowanego w reklamę zewnętrzną średnio ze sprzedaży otrzymuje się zwrot w wysokości 2,8 $.

Zwroty z inwestycji w podziale na media
Zwroty z inwestycji w podziale na media

 Outdoor najsilniej wpływa na wzrost sprzedaży w takich branżach, jak telekomunikacja, media, turystyka i przede wszystkim – handel detaliczny.

Zwroty z inwestycji w podziale na media - handel detaliczny
Zwroty z inwestycji w podziale na media - handel detaliczny

W połączeniu z innymi mediami outdoor nie tylko powiększa zasięg rozpoznawalności produktu, ale również wzmacnia przekaz reklamowy, a wpływ reklamy zewnętrznej na sprzedaż wzrasta trzykrotnie już przy zwiększeniu nakładów z niskich do średnich i dodatkowo podwaja się po kolejnym wzroście nakładów.

Wiesz już, jak zainwestować w promocję twojego biznesu? Pokaż się!

*BrandScience w ciągu ostatnich 3 lat przeanalizowało ponad 600 przypadków kampanii reklamowych, by określić wskaźnik zwrotu z inwestycji i wpływu reklamy outdoorowej na sprzedaż promowanego produktu. Case studies wykorzystane w badaniu to kampanie krajowe oraz lokalne z Austrii, Danii, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
merkuriusz orig

Pierwszy krzyk

Choć towarzyszy nam złudzenie, że reklama jest domeną współczesności, to jej historia sięga czasów starożytnych. Jak zdradza każdy podręcznik opisujący historię reklamy, sam termin pochodzi od łacińskiego „clamo”, co oznacza krzyczeć, przywoływać.

  • 07.11.2015