Fakty dotyczące reklamy

Fakty dotyczące reklamy

1. Najlepszym sposobem na przekonanie kogoś sceptycznie nastawionego do zakupu produktu jest nie wspominanie w reklamie o faktach, a o uczuciach. I odwrotnie, kogoś przychylnie nastawionego łatwiej przekonać faktami i rzeczową reklamą.

2. Największą grupę reklamodawców stanowią producenci artykułów spożywczych.

3. Aby kostki lodu podczas kręcenia reklamy nie topniały pod wpływem sprzętu oświetleniowego, wykonuje się je z akrylu. Do bąbelków w napojach dodaje się środków czystości i miesza z wodą, aby lepiej przepuszczały one światło.

4. Przeciętne dziecko ogląda średnio 40 000 telewizyjnych spotów reklamowych rocznie. To ponad 100 spotów dziennie.

5. W reklamie jakiegokolwiek zegarka wskazówki zawsze są ustawione na godzinę 10:10. Naśladują one uśmiech, dzięki czemu odbiorca reklamy nie zazna nieuświadomionego poczucia nacisku.

Ciekawostki:

 Galeria

Mobilność Polaków
Mobilność Polaków
Czy wiesz że
Czy wiesz, że
Jak Polacy docierają do pracy?
Jak Polacy docierają do pracy?
Fakty dotyczące reklamy
Fakty dotyczące reklamy

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
merkuriusz orig

Pierwszy krzyk

Choć towarzyszy nam złudzenie, że reklama jest domeną współczesności, to jej historia sięga czasów starożytnych. Jak zdradza każdy podręcznik opisujący historię reklamy, sam termin pochodzi od łacińskiego „clamo”, co oznacza krzyczeć, przywoływać.

  • 07.11.2015