Model efektywności kampanii outdoorowych

Model-efektywnosci-kampanii

Każdy klient inwestując swój budżet reklamowy chciałby wiedzieć, jakich efektów może się spodziewać.

BADANIE Przewidywalny efekt outdooru.

W listopadzie 2011 roku niezależna firma doradztwa strategicznego Kubuj Strategia przeprowadziła niezależną analizę 420 case’ów zgromadzonych na rynku polskim w latach 2006-2011 przez trzy firmy reklamy zewnętrznej (Cityboard Media, News Outdoor oraz Grupę Ströer). Łącznie analizy wykonano na podstawie badań, w których wzięło udział ponad 400 tysięcy osób a wyniki analizy zostały ponadto uzupełnione o dodatkowe dane z dwóch źródeł: Expert Monitor i TGI.

Na podstawie tych danych stworzono specjalny model, który określa jaka jest zależność efektu kampanii (zapamiętanie) od liczby wykorzystanych w kampanii nośników.

Analiza wykazała, że outdoor skutecznie buduje znajomość marek, a większa liczba nośników, użytych podczas kampanii reklamowej, pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty w porównaniu z mniejszymi kampaniami.

Branża reklamy zewnętrznej jako jedyne medium reklamowe może teraz zaproponować reklamodawcom model odwołujący się do spodziewanej efektywności kampanii, a nie tylko do wielkości spodziewanego audytorium.

Główną korzyścią, jaki ten model zapewnia Klientom jest zatem przewidywalność efektów kampanii outdoorowych.

Pobierz prezentację Kubuj Strategia

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
merkuriusz orig

Pierwszy krzyk

Choć towarzyszy nam złudzenie, że reklama jest domeną współczesności, to jej historia sięga czasów starożytnych. Jak zdradza każdy podręcznik opisujący historię reklamy, sam termin pochodzi od łacińskiego „clamo”, co oznacza krzyczeć, przywoływać.

  • 07.11.2015