Praktyczny digital - seminarium w Gdańsku

Seminarium Instytutu Cityboard Media zawitało do Gdańska. Na gości czekało trzech prelegentów: Joanna Stan, Marcin Wojda i Maciej Bednarczyk, którzy wyjaśniali, jak wykorzystać w swojej firmie "Digital marketing w praktyce".

- Synergia mediów, to przyszłość w komunikacji marketingowej. Każda firma, która będzie potrafiła odpowiednio dobierać media do swoje komunikacji osiągnie przewagę nad konkurencją – mówił w trakcie swojego wystąpienia Marcin Wojda, Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media. Zwracał on także uwagę na fakt, że reklama outdoorowa bardzo dobrze współgra z reklamą internetową i że warto łączyć te dwa media realizując kampanię. Maciej Bednarczyk przekonywał uczestników, aby swoje biznesy tworzyli w oparciu o strategię marketingową. – Ludzie, którzy mają jasno sprecyzowane cele, odnoszą sukcesy, ponieważ wiedzą dokąd zmierzają. Dobrze jest mieć jasno określony cel biznesowy – mówił Maciej. O bardziej praktycznych sprawach mówiła Joanna Stan, która podpowiadała jak działa Google i jak zaprojektować kampanie AdWords.

W seminarium udział wzięło ponad 30 przedsiębiorców z Trójmiasta. Kolejna odsłona Instytutu Cityboard Media już jesienią w Katowicach. Prezentacje prelegentów dostępne są na stronie: Cityboard.pl

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
Badanie - kampania Asteroid

W lipcu i sierpniu 1998 roku agencja reklamy zewnętrznej Cityboard Media przeprowadziła eksperyment badawczy - kampanię Asteroid. Eksperyment miał na celu udowodnienie, że możliwe jest wykreowanie marki za pomocą samej tylko reklamy zewnętrznej, bez wsparcia innych mediów.

Medium wykorzystywanym w kampanii były cityboardy, nośniki o formacie 6 x 3 m2, wolnostojące, oświetlone, usytuowane prostopadle do kierunku ruchu.

  • 18.10.2012