Opłaca się być kreatywnym

Opłaca się być kreatywnym

Poznań był kolejnym miastem, do którego zawitał Instytut Cityboard Media. Tym razem Barbara Kiliańska z Uniwersytetu Wrocławskiego i Marcin Wojda z Cityboard Media mówi o tym dlaczego opłaca się być kreatywnym.

"Projektowanie w reklamie - od teorii barw do psychologii kolorów" – pod takim hasłem są organizowane tegoroczne seminaria Instytutu. W Poznaniu 26 września 2017 r., jednym z ekspertów była Barbara Kilijańska, która pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim i zajmuje się komunikacją wizualną. – W projektowaniu materiałów marketingowych, czy stron internetowych każdy kolor ma znaczenie. Jeśli nie wiemy jak dobrać paletę barw, to warto skorzystać np. z kalkulatora kolorów, który podpowie odpowiednią kompozycję kolorów – mówiła  w trakcie swojego wystąpienia Kilijańska.

Marcin Wojda, który jest pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży w Cityboard Media, pokazywał dobre i złe przykłady zastosowania kolorów w projektowaniu plakatów outdoorowych. Jego zdaniem ważna jest odwaga i kreatywność. – Zachęcam, aby eksperymentować i być kreatywnym, bo to najzwyczajniej w świecie się opłaca. Projekt, który się wyróżnia w pozytywnym sensie, przyciąga wzrok i zostaje zapamiętany – mówił Wojda.

Po części wykładowej seminarium zostały zorganizowane warsztaty dla uczestników. Każdy miał za zadanie opisanie swojej firmy, czy marki poprzez analogie do zwierząt i ich cech.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firm i instytucji z Wielkopolski. Kolejny Instytut Cityboard Media planowany jest na listopad 2017 i odbędzie się w Warszawie.

Pobierz materiały z seminarium.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
Badanie - kampania Asteroid

W lipcu i sierpniu 1998 roku agencja reklamy zewnętrznej Cityboard Media przeprowadziła eksperyment badawczy - kampanię Asteroid. Eksperyment miał na celu udowodnienie, że możliwe jest wykreowanie marki za pomocą samej tylko reklamy zewnętrznej, bez wsparcia innych mediów.

Medium wykorzystywanym w kampanii były cityboardy, nośniki o formacie 6 x 3 m2, wolnostojące, oświetlone, usytuowane prostopadle do kierunku ruchu.

  • 18.10.2012