Narzędzia nowoczesnego marketingu

Nowoczesny marketing powinien korzystać z narzędzi takich jak geotargetowanie, influencerzy czy generatory leadów. Inaczej firma traci potencjalnych klientów i realne zyski. Jak stosować te narzędzia w praktyce? Wyjaśniali to eksperci na gdańskim Instytucie Cityboard Media.

We wtorek 28 maja, w hotelu Best Western w Gdańsku zjawili się eksperci Cityboard Media i zaproszeni goście, którzy opowiedzieli o narzędziach nowoczesnego marketingu. Spotkanie podzielono na trzy sekcje tematyczne. Pierwsza dotyczyła influencer marketingu, druga geotargetowaniu, a trzecia obsłudze leadów sprzedażowych. Seminarium w Gdańsku zorganizowano już po raz trzeci.

Paweł Niechciał i Dorota Woźniczka wyjaśniali, na jakich zasadach działa współpraca z influencerami i jakich efektów można oczekiwać korzystając z influencer marketingu. - Ważne jest, aby dobrać odpowiednią osobę do reklamowanego produktu i pokazać ów produkt w atrakcyjny i naturalny sposób, np. na Instagramie - mówili prelegenci. Paweł, który od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się digital marketingiem i obecnie pracuje dla firmy ALLERGAN, zwracał uwagę, że współpraca z influencerami nie zawsze przekłada się na wzrosty sprzedaży, ale jest doskonałym narzędziem budowania rozpoznawalności marki.

Paweł Zagroba, który w Cityboard Media pełni funkcję Digital Managera, tłumaczył jak działa geotargetowanie. - Urządzenia i aplikacje zbierają dane użytkowników i wykorzystują je do celów marketingowych. Np. znając lokalizację nośnika outdoorowego, jego skuteczny zasięg, okres w którym trwała ekspozycja reklamowa, możemy na bazie narzędzi i bazy danych przygotować charakterystykę odbiorców ich demografię i profile behawioralne - wyjaśniał Paweł.

Marcin Wojda, Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media, występował jako trzeci i wyjaśniał, dlaczego warto dbać o leady sprzedażowe - Lead to nic innego jak informacja od klienta, który mówi: szukam produktu takiego jak twój. Obsługa takiego leada, to dla firmy sprawa absolutnie priorytetowa - mówił Marcin.

W seminarium uczestniczyli marketerzy, handlowcy i właściciele firm z Trójmiasta. Spotkanie poprowadził Wiktor Balcer.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
merkuriusz orig

Pierwszy krzyk

Choć towarzyszy nam złudzenie, że reklama jest domeną współczesności, to jej historia sięga czasów starożytnych. Jak zdradza każdy podręcznik opisujący historię reklamy, sam termin pochodzi od łacińskiego „clamo”, co oznacza krzyczeć, przywoływać.

  • 07.11.2015