Internet a marketing

Internet a marketing

„Internet w sprzedaży i marketingu” – to tytuł panelu, który Instytut Cityboard Media zorganizował w ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres, to miejsce gdzie corocznie swój panel ma Instytut.

Tym razem swoje wykłady wygłosili prof. Andrzej Falkowski z Uniwersytetu SWSP, dr Jacek Wójcik z SGH, a także Marcin Wojda z Cityboard Media. W tym roku dodatkowo po części panelowej zorganizowano warsztaty pod hasłem „Komunikacja marketingowa w Internecie”, które poprowadzi dr Wójcik.

Spotkanie rozpoczął profesor Falkowski z referatem pt. „Psychologia sprzedaży w Internecie.  Strategie cenowe, zaufanie do sprzedawcy i wizerunek marki”. Profesor w swoim wystąpieniu mówił między innymi o tym, że informacje na stronach internetowych powinny być maksymalnie przyjazne i łatwe w odczytaniu, ponieważ świadomy wysiłek poznawczy obniża afekt. Konsumenci nie lubią informacji trudnych do przeczytania, ponieważ wymagają one większego wysiłku poznawczego. Szybciej się zniechęcają o puszczają strony internetowe.

W szerszej skali na temat marketingu internetowego mówi dr Jacek Wójcik. W swoim wystąpieniu pt. „Komunikacja marketingowa w Internecie – mity, możliwości, ograniczenia” zwracał uwagę, że solidna analiza targetu, jest  warunkiem zbudowania efektywnej strategii marketingowej. Dr Wójcik swój referat rozwinął w części warsztatowej, kiedy to omawiał wady i zalety poszczególnych narzędzi marketingu w Internecie.

Część panelową zakończył swoim wystąpieniem Marcin Wojda, który w  Cityboard Media jest Pełnomocnikiem Zarządu ds. Sprzedaży. W prezentacji pt. „Dlaczego online pomaga firmom w realizacji celów sprzedażowych?” Wojda mówi o sposobach pozyskiwania tak zwanych gorących leadów i szybkości ich obsługi. – Żyjemy w czasach, gdy wszystko przyśpiesza. Najnowsze badania pokazują, że najlepsze efekty przynoszą leady obsłużone w ciągu 5 minut od chwili dotarcia do firmy – mówił Wojda.

W spotkaniach udział wzięło ponad 400 osób. Już wkrótce na naszych stronach relacja video z wydarzenia.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
Badanie - kampania Asteroid

W lipcu i sierpniu 1998 roku agencja reklamy zewnętrznej Cityboard Media przeprowadziła eksperyment badawczy - kampanię Asteroid. Eksperyment miał na celu udowodnienie, że możliwe jest wykreowanie marki za pomocą samej tylko reklamy zewnętrznej, bez wsparcia innych mediów.

Medium wykorzystywanym w kampanii były cityboardy, nośniki o formacie 6 x 3 m2, wolnostojące, oświetlone, usytuowane prostopadle do kierunku ruchu.

  • 18.10.2012