Instytut Cityboard Media w Poznaniu

Instytut Cityboard Media w Poznaniu

Już 26 września 2017 roku w Poznaniu, odbędzie się kolejne seminarium Instytutu Cityboard Media. Seminarium będzie przebiegało pod hasłem: Projektowanie w reklamie - od teorii barw do psychologii kolorów.

Ekspertami będą Marcin Wojda z Cityboard Media i Barbara Kiljańska, która pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim i zajmuje się komunikacją wizualną. Zaproszeni goście powiedzą między innymi: na co zwrócić uwagę przy projektowaniu reklamy, co symbolizują poszczególne kolory, jakie barwy nadają się do reklamy wybranych produktów.

Barbara Kiljańska będzie mówiła między innymi o wytycznych wizualnych w projektowaniu reklam, czyli jak dobrać kolor do produktu, jaki zaprojektować dobry layout, jakie stosować typografie, grafiki czy zdjęcia. Po części wykładowej Barbara Kijańska przeprowadzi warsztaty z praktycznego zastosowania przekazywanej wiedzy.

Drugim z ekspertów będzie Marcin Wojda, który jest pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży w Cityboard Media. Powie on, jak projekt może wpływać na efektywność reklamy i postara się udowodnić, że dobra kreacja to najlepsza inwestycja.

Spotkanie adresowane jest do klientów Cityboard Media z północnej części kraju.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
Badanie - kampania Asteroid

W lipcu i sierpniu 1998 roku agencja reklamy zewnętrznej Cityboard Media przeprowadziła eksperyment badawczy - kampanię Asteroid. Eksperyment miał na celu udowodnienie, że możliwe jest wykreowanie marki za pomocą samej tylko reklamy zewnętrznej, bez wsparcia innych mediów.

Medium wykorzystywanym w kampanii były cityboardy, nośniki o formacie 6 x 3 m2, wolnostojące, oświetlone, usytuowane prostopadle do kierunku ruchu.

  • 18.10.2012