Digital marketing w praktyce

Instytut Cityboard Media w Krakowie

„Digital marketing w praktyce” – pod takim hasłem przebiegało wyjazdowe seminarium Instytutu Cityboard Media, zorganizowane 13 marca 2018 w Krakowie.

Instytut do Krakowa zawitał już po raz trzeci. Tym razem uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładów ekspertów z zakresu marketingu w internecie. Maciej Bednarczyk, który zajmuje się digitalem w Cityboard Media, mówił o cross mediowych strategiach komunikacji marketingowej. Wyjaśniał, między innymi jak narzędzia digitalowe zwiększają sprzedaż, czy jak wygląda lejek sprzedażowy w obszarze OOH oraz digital marketingu. Marcin Wojda, Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media ds. Sprzedaży, swoje wystąpienie zatytułował: „Synergia mediów, czyli jak sprzedawać więcej”. – Synergia, to przyszłość marketingu. Każdy, kto będzie potrafił łączyć media i wykorzystywać potencjał z tego wynikający, będzie miał przewagę nad konkurencją – mówił Wojda.

Seminarium zakończyło wystąpienie Magdaleny Lewińskiej, specjalistki od UX. Jej wykład pt. „Jak zaadaptować swój biznes do zmian w kontekście rewolucji technologicznej” dotyczył zagadnienia User Experience. Lewińska tłumaczyła, jak dbałość o użytkownika przekłada się bezpośrednio na biznes, czym jest konwersja i jak proste zmiany w interfejsie mogą ją zwiększyć. Kolejny Instytut Cityboard Media planowany jest w pierwszej połowie 2018 roku.

Artykuł miesiąca

twój outdoor

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna (OOH – out-of-home), to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, bazująca na wizualnej prezentacji treści i zapewniająca wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową.

  • 08.11.2015
merkuriusz orig

Pierwszy krzyk

Choć towarzyszy nam złudzenie, że reklama jest domeną współczesności, to jej historia sięga czasów starożytnych. Jak zdradza każdy podręcznik opisujący historię reklamy, sam termin pochodzi od łacińskiego „clamo”, co oznacza krzyczeć, przywoływać.

  • 07.11.2015